Muzika Dolina

Kořeny muziky Dolina sahají do roku 1954, kdy se několik muzikantů začalo scházet u olympijského reprezentanta a rodáka ze Vsetína dra. Stanislava Otáhala. Z náhodného hraní pro radost vzniklo hudební těleso s názvem Muzika Dolina Praha. Od samého vzniku muzika úzce spolupracovala s Valašským tanečním kroužkem Krušpánek. Po obnovení Sokola se Dolina stala součástí Věrné gardy TJ Sokol Praha Vršovice. Je třeba zmínit největší osobnost muziky, primáše Ing. Miroslava Maxu, který byl u zrodu muziky a dodnes si s ní, i ve svém velmi pokročilém věku, rád zahraje. Muzika Dolina je dodnes činorodým oddílem. Z cimbálové muziky se postupně stává sestava s harmonikou, nebo klávesami a kytarou. Nadšení pro společné muzicírování i ve vyšším věku však neutuchá.

Kontaktní osoba

Jitka Viktorínová, předsedkyně oddílu Věrná garda, 737 386 718

Zkoušky

Středa: 18:00 – 21:00 hod. (sál Dietka)