Cimbálová muzika Kyčera

Webové stránky

www.cm-kycera.cz

Cimbálová muzika Kyčera se věnuje převážně lidovým písním z Valašska, a to už od roku 1999. Vystupuje v tuzemsku i v zahraničí. Zkouší každé úterý od 19 hodin v sále Dietka.

Beseda u cimbálu

Muzika každou první středu v měsíci pořádá v sále Dietka v Sokole Vršovice (Vršovické náměstí, vstup bočním vchodem z ulice, zvonek Klub Sokol) od 19 hodin besedu u cimbálu. Chcete-li si zazpívat, zatančit, či jen poslechnout valašské (někdy i slovácké či slovenské) lidové písničky, přijďte!

Pokud máte zájem o zasílání pozvánek, napište nám mail na adresu: pozvanky@cm-kycera.cz.

Kontaktní osoba

Aleš Terrich (terc, manažer kapely), mobil: 775 104 473, kontakt@cm-kycera.cz

Zkoušky

Úterý: 19:00 – 21:00 hod. (Sál Dietka)

Příspěvky

KategorieČlenské ČOSČlenské TJ SPVOddílovéCelkem
Dospělí (18 – 65)500 Kč200 Kč600 Kč1 300 Kč
Dospělí (nad 65 let)200 Kč200 Kč 600 Kč1 000 Kč

Cimbálová muzika Kyčera vznikla v roce 1999. Základní kámen položili studenti z Valašska, kterým v Praze chyběly písničky z jejich rodného kraje. Během bezmála dvaceti let fungování muziky se několikrát obměnilo její složení a rozšířil repertoár. Ten tvoří z velké části písně z Valašska, ale také ze Slovácka, nebo sousedního Slovenska.

Od začátku své činnosti je muzika pod křídly vršovického Sokola. Jednotliví muzikanti se vedle Moravy věnují také jiným folklorním regionům, nebo i  hudebním žánrům. Muzika od svého vzniku spolupracuje s folklorním souborem Krušpánek, dříve s dětským folklorním souborem Vonička a nyní také s folklorním souborem Mateník.

Kyčera vystupuje na folklorních festivalech jako jsou Vsetínský krpec, Mělnický vrkoč, Tuchlovická pouť, Moravský ples, Setkání lidových muzik aj. Navštěvuje i festivaly v zahraničí, kde reprezentuje Českou republiku. Takto muzika zavítala například do Francie, Anglie, Maďarska, Makedonie, Chorvatska, na Ukrajinu, do Walesu nebo do Číny a Indonésie. Muzikanti rádi zahrají i na soukromých akcích a večírcích.