Akce v Sokolovně 2019

BESEDA U CIMBÁLU

4.9. od 19 hodin, sál Dietka

Cimbálová muzika Kyčera Vás srdečně zve na svou pravidelnou besedu u cimbálu. Přijďte si zatančit, zazpívat, nebo jen poslechnou písničky z Valašska a Slovácka. Vezměte si sebou něco dobrého k jídlu a pití. Vstupné dobrovolné.

Pozn.: do Dietky se vstupuje bočním vchodem sokolovny od restaurace Waikiki, zvoňte na Klub Sokol, rádi Vám otevřeme.

13.9.

9:30 – 17:00 hod, vstup hlavním vchodem Sokolovny.

14.9.

10:00 – 15:00 hod, vstup hlavním vchodem Sokolovny.

VRŠOVICKÉ ŠÍPY

15.9. od 9.20. hodin, venkovní lukostřelnice

Třetí závod v terčové lukostřelbě ze série Vršovické šípy pořádaný oddílem lukostřelby na venkovní lukostřelecké střelnici (v ďolíku pod sokolovnou). Závod je zařazen do kalendáře závodů Českého lukostřeleckého svazu a je otevřen pro věkové kategorie od žáků po seniory.

SOKOLSKÁ VŠESTRANNOST  – GIRO GRÉBOVKA

16.9.

Oddíl sokolské všestrannosti  v rámci akce Sokol Spolu pořádá pro předškolní žactvo a rodiče s dětmi  již tradiční akci Giro Grébovka. Soutěžíme a jezdíme na čemkoli.

JUDO – MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY VETERÁNŮ

28.9.

Mezinárodní závod pro muže a ženy nad 30 let, Velký sál TJ Sokol. Zahájení v 11.00 hod. Vstup zdarma.

JUDO – MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY A PŘEBOR ČR V SOUTĚŽÍCH KATA

29.9.

Startují žáci, dorost a dospělí, soutěž proběhne ve Velkém sále TJ Sokol. Zahájení v 10.00 hod. Vstup zdarma.

ŠACHY – PODZIMNÍ VRŠOVICKÝ OPEN

3.10.-12.12.  od 17:00 do 22:00 hodin – každý čtvrtek

Šachový oddíl pořádá tradiční 9kolový turnaj Podzimní open Vršovice 2019. Turnaj je hraný jako příprava na soutěž družstev. Tempo hry 100 minut na 40 tahů a 30 minut na zbytek partie Jedná se o otevřený turnaj. Vstup bočním vchodem ze Sportovní ulice, nad restaurací Waikiki.

TOULKY SOKOLSKOU MINULOSTÍ

4.10. od 18 hodin, sál Dietka, horní vchod

Oddíl Věrná garda Vás srdečně zve na pokračování pořadu Toulky sokolskou minulostí. Tentokrát bude pořad zaměřen na Památný den Sokolstva. Pořadem provází sestra Jitka Viktorínová, zahraje také cimbálová muzika Kyčera. Těšíme se na Vás!

ŠACHY – MEMORIÁL SLÁVKA KOHOUTA

5.10., 9:00 – 16:00

Šachový oddíl pořádá vzpomínkový turnaj v rapid šachu na 7 kol, jako vzpomínku na jejich nedávno zemřelého kamaráda. Jedná se o otevřený turnaj. Vstup hlavním vchodem Sokolovny.

KYČERA SLAVÍ 20

5.10. od 19 hodin, velký sál, dolní vchod

Přijďte s námi oslavit 20 let od založení cimbálové muziky Kyčera. Vystoupí folklorní i nefolklorní hudební tělesa, které mají jedno společné: svého člena, který byl, nebo stále je členem Kyčery. Po vystoupení následuje beseda u cimbálu s několika překvapeními. Občerstvení bude! Vezměte si vlastní koštovačku!

PIETNÍ AKT K PAMÁTNÉMU DNI SOKOLSTVA

8.10. od 10 hodin, před dolním vchodem

Přijďte s námi uctít památku obětí Akce Sokol. Jste srdečně zváni.

ŠACHY – PŘEBOR PRAHY 10 V RAPID ŠACHU

12.10., 9:00 – 16:00 hodin

Šachový oddíl ve spolupráci s  š.o. Lokomotiva Praha pořádá Přebor Prahy 10 čtyřčlenných družstev v rapid šachu. Jedná se o otevřený turnaj. Vstup hlavním vchodem Sokolovny.

ŠERM – 27. CENA VRŠOVIC

12. – 13.10., velký sál

Ve velkém sále sokolovny proběhne již tradiční turnaj v šermu fleretem, sobota 12. října mladší žáci, mladší žačky, neděle 13. října mini žáci, mini žačky.

HÁZENÁ – DĚTSKÝ DEN V HEROLDOVÝCH SADECH

20.10., Hala heroldovy sady

V neděli 20.10. od 11 hod připravil oddíl házené pro vaše děti dětský zábavný den zaměřený na míčové hry a soutěže. Ve 12 hod jako překvapení vystoupí kouzelník.

Vstup s dobrou náladou ZDARMA

BESEDA U CIMBÁLU

6.11. od 19 hodin, sál Dietka

22.11.

9:30 – 17:00 hod, vstup hlavním vchodem Sokolovny.

23.11.

10:00 – 15:00 hod, vstup hlavním vchodem Sokolovny.

ZIMNÍ POHÁR VRŠOVIC, 47. ROČNÍK

23.11. od 9.30 hodin, velký sál

1. kolo halového lukostřeleckého závodu (Zimní pohár Vršovic, 47. ročník) registrovaném v kalendáři závodů Českého lukostřeleckého svazu. Závod otevřen pro věkové kategorie od žáků po seniory. Body získané v jednotlivých kolech budou určovat, kdo se bude moci zúčastnit finále tohoto ročníku Zimního poháru Vršovic. Fanále je plánováno na 8.2.2020.

SOKOLSKÁ VŠESTRANNOST – VÁNOČNÍ VOLEJBALOVÝ TURNAJ

30.11., velký sál

Ve velkém sále sokolovny proběhne již tradiční Vánoční volejbalový turnaj smíšených družstev sokolské všestrannosti.

JUDO – RANDORI KOŤAT – SOUTĚŽ PRO DĚTI DO 10 LET VĚKU

1.12.

Tradiční soutěž pro začínající judisty a judistky, Velký sál TJ Sokol. Zahájení v 10.30 hod. Vstup zdarma.

VÁNOČNÍ BESEDA U CIMBÁLU

4.12. od 19 hodin, sál Dietka

Cimbálová muzika Kyčera při TJ Sokol Praha Vršovice Vás srdečně zve na svou pravidelnou besedu u cimbálu. Přijďte si zatančit, zazpívat, nebo jen poslechnou písničky z Valašska a Slovácka.   Vezměte si sebou něco dobrého k jídlu a pití. Ochutnávky vánočního ukroví vítány. Vstupné dobrovolné.

ZIMNÍ POHÁR VRŠOVIC, 47. ROČNÍK

7.12. od 9.30 hodin, velký sál

2. kolo halového lukostřeleckého závodu (Zimní pohár Vršovic, 47. ročník) registrovaném v kalendáři závodů Českého lukostřeleckého svazu. Závod otevřen pro věkové kategorie od žáků po seniory. Body získané v jednotlivých kolech budou určovat, kdo se bude moci zúčastnit finále tohoto ročníku Zimního poháru Vršovic. Fanále je plánováno na 8.2.2020.

SETKÁNÍ PŘI KOLEDÁCH

14.12. od 16.00 hodin, sál Dietka VG

Oddíl věrné gardy srdečně zve členy sokola i nesokolskou veřejnostna tradiční setkání v adventním čase, s připomínkou vánočního času. Občerstvení zajištěno.Vstupné dobrovolné. Vstup hlavním vchodem do Sokolovny.