Oddíl Lyžování

Počátky lyžařského oddílu sahají do roku 1932, kdy se z popudu náčelníka Prušáka sešlo patnáct členů jednoty, aby založili lyžařský oddíl. Již v únoru se jelo na Benecko, kde se většina účastníků teprve učila stát na lyžích. Za rok už měl oddíl 33 členů a také dorostence a žáky. Před zájezdy se scházeli k řádné přípravě v tělocvičně, což zůstalo tradicí dodnes. Po osvobození začal oddíl jezdit do vlastní chaty na Mísečkách, kterou zakoupila skupina vršovických sokolů z vlastních prostředků a věnovala ji lyžařskému oddílu. Počet členů vzrostl na 320, dorostenci Viktorin a Faktorová vyhráli sletové závody 1948. V roce 1965 byl oddíl posílen příchodem celého závodního družstva běžců II. Ligy. V letech 1970 - 1990 byl oddíl zaměřen na udržení výkonnosti dospělých a vybudování družstev mládeže ve sjezdovém lyžování. Činnost oddílu se v současné době orientuje na alpské disciplíny.

Výbor oddílu:

• Jakub Růžička - předseda