Oddíl Kuželky

Zprávy o provozování kuželkářského sportu ve Vršovicích se datují z období asi před pětašedesáti lety.Vznikly zde tři velké kuželkářské kluby: Beseda, Union Vršovice, Lumír.

V roce 1948 v rámci sjednocování tělovýchovy přešly tyto kluby do tehdejší TJ Koh-i-noor Vršovice. Po složitém vývoji vznikla v r. 1960 nová družstva a zejména ženy dosahovaly výborných výsledků. V roce 1965 rekonstruovali členové oddílu kuželník u budovy sokolovny a v roce 1979 nabyl kuželník své nynější podoby. Snahou TJ a oddílu je vybudovat čtyřdráhu.

V současné době má oddíl kuželek TJ Sokol Praha Vršovice pouze mužskou složku a ze sportovních úspěchů posledních let uvádíme alespoň některé: v r. 1989, 1998, 1999 1. místo dorostenců v přeboru Prahy, v sezóně 1997/98 1. místo prvního družstva v přeboru Prahy, v roce1998 obsadil ing. Pavel Grygar 3. místo na přeboru ČOS.

Výbor oddílu:

• Pavel Grygar - předseda
  • Martin Šveda - hospodář
  • Petr Veverka - vzdělavatel

Družstva:

V pravidelných soutěžích se účastní pět družstev.

Kontakty a podrobnosti